התחבר

מגזין וטיפים של עסקים

אחזקת מבנים – מה כדאי לדעת?

אחזקת מבנים – מה כדאי לדעת?

דיירים רבים הגרים בבניינים משותפים מתלוננים על רמת הניקיון ועל התחזוקה הלקויה של המבנה. זו הסיבה העיקרית שבגללה קמו בשנים האחרונות חברות ייעודיות המתמחות בתחום אחזקת מבנים המעניקות מענה מקצועי ושוטף של ניהול המבנה ותחזוקה נאותה. את ההבדל בין מבנה המנוהל באמצעות חברה מקצועית לבין מבנה המנוהל באמצעות ועד בית המופעל על ידי דיירים מתנדבים מרגיש כל דייר וכל מי שמגיע לביקור במבנה.

אחזקת מבנים – מהם השירותים הנפוצים של החברה?

החברה המתמחה באחזקת מבנים מחליפה את ועד הבית המסורתי. היא עוסקת בכל התחומים שבהם עסק ועד הבית ויותר. היא אחראית, בין השאר, על גביית כספים, על טיפול בסרבני תשלום ועל הניהול השוטף של אחזקת המבנה.

כאשר מתעוררת תקלה ברכוש המשותף של הדיירים, החברה תהיה אחראית להזמין בעלי מקצוע במהירות האפשרית ולדאוג לפתרון מהיר של הבעיה.

אולי יעניין אותך להזמין חברות ניהול ואחזקה תל אביב

החברת ניקיון אחראית על עבודות הניקיון, היא אחראית על ניקיון הלובי, על ניקיון המדרגות, על תחזוקה וניקיון של המעלית, של החלונות, של הוויטרינה בכניסה ועוד. אחת לתקופה, בהתאם לדרישות של הדיירים, תזמין החברה חברה מקצועית המתמחה בקרצוף יסודי של המרצפות, שירותי פוליש ובהברקה קריסטלית.

אם קיימים במבנה מאגרי מים, החברה אחראית לתחזוקה שלהם. היא תבצע חיטוי של מאגרי המים, טיפולים למניעת זיהומים וחיידקים במים, תיקוני צנרת, תיקוני נזילות ושיפוץ וחידוש של מאגרי המים ומערכות האינסטלציה. חלק מהעבודות יבצעו עובדי חברת התחזוקה בעצמם ובחלק מהעבודות הם ייעזרו בעובדים מקצועיים.

חברת תחזוקה אחראית גם על שירותי הדברה ברכוש המשותף ובחצר. מספר פעמים בשנה יזמינו עובדי החברה חברת הדברה מקצועית כדי להדביר את החרקים ואת המזיקים בגינה  השייכת לנכס ובחללים המשותפים.

חברה לאחזקת מבנים אחראית גם על הגינון. היא מסייעת בתכנון הגינה, בהתקנה ובשמירה על מערכות ההשקיה ואחראית על גיזום עצים, על ניכוש העשבים ועל כיסוח הדשא.

אחזקת מבנים – שלושה מושגים שחשוב להכיר

אחזקה מונעת היא סדרה של טיפולים המיועדים למניעת כשל במערכות החיוניות במבנה ובתשתיות של הבית. אחזקה מונעת מטרתה לזהות בעיות וכשלים עוד לפני שהן פגעו בתפקוד השוטף של המערכות השונות.

אחזקת שבר היא כינוי לטיפולי אחזקה המבוצעים לאחר שקרתה תקלה בציוד של הבניין. בכל פעם שמתעוררת בעיה בתפקוד של הציוד המשותף, יש לתת מענה מיידי ולתקן את התקלה.

תחזוקה שוטפת כוללת טיפול שגרתי בכל תחומי הניהול של הבית כמו ניקיון, גינון ועוד.

מחפשים חברת תחזוקה? בפורטל המוביל לעסקים Check Me In, תמצאו מבחר של חברות אחזקה ותיקות, מנוסות ומומלצות.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *