התחבר

מגזין וטיפים של עסקים

סגולות מורינגה

סגולות מורינגה

סגולות מורינגה – יתרונות בריאותיים שכדאי לדעת

עץ המורינגה ידוע גם בשם 'עץ הנס' ויש סיבה טובה לכך. העלים, השורשים, הזרעים, הפירות, השרף, השמן, הקליפה, התרמיל והפרחים של העץ, הם בעלי סגולות רפואיות. הוא ידוע גם בשם 'עץ תיפוף' ונמצא בעיקר בדרום אמריקה, אסיה ואפריקה.

עלי מורינגה – עשירים בחומרים מזינים

העלים נמצאים בשימוש רב במטבח ההודי שכן הם רב-תכליתיים ואפשר לשלבם בתזונה בדרכים רבות. הוספתם למיצים ושימוש בהם כירקות מוקפצים הם הדרכים הנפוצות ביותר לאכילתם. כאשר צורכים אותם בצורה טבעית, לעלי המורינגה ערבה שאין תופעות לוואי.

סגולות מורינגה – היתרונות הבריאותיים:

נלחם בדלקתיות

דלקת היא האופן שבה הגוף מגיב באופן טבעי לכאב ולפציעה. עלי המורינגה הם אנטי דלקתיים בטבעם בשל נוכחותם של איזותיוציאנטים. יש בהם ניאזמיצין שידוע בשליטתו בהתפתחות תאים סרטניים. דלקת ידוע כגורמת להתפתחותן של מחלות רבות כולל מחלות אוטואימוניות וסרטן. כאשר אנו סובלים מפציעה או זיהום, הגוף סובל מדלקת מוגברת.

בעיקרון זהו מנגנון הגנה מפני טראומה אך בגלל אורח חיים שגוי ותזונה לא בריאה, הדלקת עלולה להתגבר בגוף. דלקת לזמן ארוך מובילה לבעיות בריאות כרוניות. אכילת עלי מורינגה עוזרת להפחית דלקת.

עשיר בחומצות אמינו:

עלי המורינגה עשירים בחומצות אמינו, אבני הבניין של חלבונים, מצויים בהם 18 סוגי חומצות אמינו ולכל אחת מהן תרומה חשובה לרווחתנו.

עשיר בוויטמינים ובמינרלים:

עלי המורינגה עשירים בוויטמינים A, C, B1 (תיאמין), B2 (ריבופלבין), B3 (ניאצין), B6 ​​ופולאט, הם גם עשירים במגנזיום, ברזל, סידן, זרחן ואבץ.

כוס אחת של עלי מורינגה תכיל 2 גרם חלבון, מגנזיום (8 אחוז מהכמות היומית המומלצת), ויטמין B6 (19 אחוז מהכמות היומית המומלצת), ברזל (11 אחוז מהכמות היומית המומלצת), ריבופלבין (11 אחוז מהכמות היומית המומלצת) וויטמין A (הוא 9 אחוזים מהכמות היומית המומלצת).

קראו עוד על צמחי מרפא

הורדת רמות הסוכר בדם

רמות גבוהות מתמשכות של סוכר בדם מובילות להתפתחות סוכרת אצל אנשים. סוכרת, עלולה לגרום לבעיות לב ולנזק לאיברים בגוף. כדי להימנע מכך, כדאי לשמור על רמות הסוכר בדם. עלי המורינגה הם המשאב המושלם לכך שכן הם מייצבים את רמות הסוכר בדם עקב נוכחותם של איזוטיוציאנטים.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *