התחבר

מגזין וטיפים של עסקים

שיווק באינטרנט באמצעות רשימת תפוצה – האם זה עדיין עובד?

שיווק באינטרנט באמצעות רשימת תפוצה – האם זה עדיין עובד?

רשימת תפוצה היא כמו חבר המועדון של העסק שלכם באינטרנט ונחשבת לאחת מטכניקות שיווק באינטרנט המובילות גם היום. בתחילת שנות ה-2000 הן היו מאוד פופולריות ועד ימנו היום מיליוני יזמים ובעלי עסקים ברחבי העולם מנהלים רשימות תפוצה לעסקים שלהם. אל רשימת התפוצה הם שולחים מסרים על בסיסי יומי/שבועי/חודשי בהתאם למה שהם הרגילו את לקוחותיהם ובין המסרים ישנם טיפים, מידע בעל ערך, עדכונים על בית העסק וכן קידום מכירות של מוצרים ושירותים שונים.

האם זה עדיין עובד?

ניתן לחשוב כי אנו כבר מדברים בלשון עבר וכי שיווק באינטרנט באמצעות רשימות תפוצה כבר לא עובד היום. רשימות התפוצה הן עדיין לא נחלת עבר וכי עדיין עסקים רבים עושים בהם שימוש כחלק אינטגרלי מתפעול העסק שלהם ושיווק השירותים והמוצרים שלהם. גם היום, על אף שבתי עסק רבים עברו לעשות שימוש בתפוצת SMSלא בהכרח שזה מתאים לכל בעלי העסקים ולכן רשימות התפוצה במייל עדיין פופולריות ושימושיות כיום.

כיצד זה עובד?

אל רשימת התפוצה לא כדאי להוסיף אנשים באופן ידני וללא אישורם כיוון שהם יכולים להתלונן ואף לתבוע אתכם על הטרדה ושליחת הודעות ספאם. על אף שבכל מייל שתשלחו דרך מערכת תפוצה מקצועית יהיה בתחתית המייל אפשרות לכל אדם להסיר את עצמו מהתפוצה – הרי שללא הרשמתם לא כדאי להוסיף אותם. לאחר הרשמתם לתפוצה תוכלו, בלחיצת כפתור, לשלוח אליהם מיילים בתדירות שאתם תבחרו ולהעביר אליהם תכנים ומסרים.

שימו לב – ככל שתשלחו יותר מיילים בזמן קצר כך יותר אנשים יאבדו סבלנות ויסירו את עצמם מרשימת התפוצה שלכם ולכן לא תהיה שליטה על כך. מצד שני, מעט מדי מסרים עשויים לגרום להם לשכוח אתכם ולא לעשות את העבודה. ניהול רשימת תפוצה היא בעצם בניית יחסים בין בית העסק ללקוחות באופן שוטף, אולם צריך למצוא את הנוסחה הנכונה שבין יעילות השיטה לבין מצב שבו אתם מתחילים להימאס על הלקוחות שלכם.

אסטרטגיית תוכן לרשימות תפוצה:

התוכן הראשון שהם צריכים לקבל הוא התוכן שאתם מבטיחים להם עם ההרשמה לתפוצה. כך למשל אם הבטחתם לגולשים באתר שלכם שישאירו פרטים ויירשמו לתפוצה בתמורה לקבלת ספר PDF אז זה הדבר הראשון שהם צריכים לקבל עם ההרשמה לתפוצה. לאחר מכן כדאי לשלוח תוכן בעל ערך כדי לקרב אליכם את הקהל וכדי למנוע מצב שהקהל שלכם מקבל רק מסרים שיווקיים שמשווקים את המוצרים שלכם ואז מהר מאוד הקהל שלכם יסיר את עצמם מהתפוצה שלכם. על מנת להשאיר אותם לאורך זמן בתפוצה שלכם ולגרום להם לרצות לקרוא מסרים נוספים מכם יהיה עליכם לשלב תוכן בעל ערך, טיפים וכל מידע עדכני וטוב שאתם יכולים לשלוח להם. שיווק באינטרנט באמצעות רשימת תפוצה עדיין עובד מצוין היום אך כדאי להיוועץ עם חברת תוכן לבניית אסטרטגיית תוכן המתאימה עבורכם.

קבלו עוד טיפים:

11 מקורות בטוחים לבניית קישורים חיצוניים לשנת 2018/19

4 הדרכים המושלמות לשיווק ופרסום העסק שלך באינטרנט

Agam שיווק באינטרנט

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *