התחבר

מגזין וטיפים של עסקים

3 שלבים לתביעת תאונת פגע וברח

3 שלבים לתביעת תאונת פגע וברח

תאונת פגע וברח, היא תאונת דרכים בהן אחד מן הרכבים המעורבים, חומק מזירת האירוע מיד לאחר התאונה, מבלי שהותיר פרטים אודות הרכב והביטוח.

באופן כללי, נפגעי תאונות דרכים מגישים את תביעתם לקבלת פיצוי כנגד חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בו נהגו/נסעו בביטוח חובה והולכי רגל/ רוכבי אופניים מגישים את תביעתם כנגד ביטוח החובה של הרכב הפוגע.

במקרים של תאונת פגע וברח, כאשר לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח תובעים את קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, שהוקמה ע"פ חוק על מנת לפצות נפגע תאונת דרכים, אשר אין לו אפשרות לתבוע את חברת הביטוח בשל היעדר פרטים

על מנת לתבוע את קרנית יש לעבור מספר שלבים:

  1. לנסות למצוא את הנהג הפוגע

כדי לתבוע את קרנית, על הנפגע להוכיח שהוא ניסה למצוא את פרטי הרכב הפוגע, ושהוא עשה מאמץ סביר לשם כך. לכן לאחר התאונה מומלץ לרשום את פרטי העדים לאירוע, לנסות להשיג תיעוד וצילומים ממצלמות באזור. במידה ויהיו לכם חלק מפרטי הנהג הפוגע, תוכלו למצוא את פרטי הביטוח של הנהג הפוגע דרך קרנית או המשטרה.

במקרה שישולמו לכם פיצויים ויתגלה כי לא עשיתם מאמץ למצוא את הנהג הפוגע, יכולה קרנית לדרוש מכם להחזיר את כספי הפיצויים.

  1. להוכיח שהפגיעה אכן קרתה בתאונה

עליכם להוכיח שהפגיעה אכן קרתה בתאונת דרכים מסוג פגע וברח, ולכן מומלץ לאחר התאונה להתקשר לאנשים הקרובים אליכם ולהודיע להם על התאונה וכן לתאר את נסיבות האירוע לרופא שיבדוק אתכם בסמוך לאירוע.

כדאי לקרוא – עורך דין נזקי גוף המלצות

  1. תבעו את קרנית כמו חברת ביטוח רגילה

במידה והצלחתם להוכיח את שני הסעיפים הקודמים, תוכלו לתבוע את קרנית כמו כל חברת ביטוח. קרנית ידועה בחשדנות שלה – על מנת שלא ינצלו אותה אנשים מהשורה היא עורכת סדרה של בדיקות על מנת לוודא שאתם אכן צודקים, לכן כדאי שתהיו אמינים והוכיחו את טענותיכם.

כדאי תמיד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים על מנת שתקבלו הדרכה מדויקת וליווי אישי על מנת שתוכלו למצות את מלוא הזכויות ולקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *