התחבר

מגזין וטיפים של עסקים

7 טיפים לתמלול מקצועי – ליצ'י תרגומים

7 טיפים לתמלול מקצועי – ליצ'י תרגומים

יהודית, סטודנטית באחת האוניברסיטאות במרכז הארץ, פנתה אל צוות העובדים של "ליצ'י תרגומים" ובפיה שאלה: האם תוכלו להנחות אותי איך לבצע תמלול של שיחות או הרצאות באיכות טובה. אני סטודנטית, אמרה יהודית, קשה לי לעמוד בהוצאות של תמלול בחברה מקצועית, אשמח אם תוכלו לתת לי טיפים והנחיות!

צוות העובדים ב"ליצ'י שירותי תרגומים" נענה לאתגר ושמח להגיש ליהודית, לסטודנטים נוספים ולכל מי שצריך מספר טיפים לתמלול מקצועי ואיכותי.

 

שירותי תמלול –7 טיפים לתמלול מקצועי

הטיפ העיקרי: חשוב להתייחס לעבודת התמלול ברצינות ולבצע אותה ביסודיות. בעת העבודה יש לשים לב לשינויים בגוון הקול של הדובר, להרמת קול, להנמכת טון הדיבור, לשתיקות קצרות וארוכות, לכיחוחי גרון, לצחוקים, למחיאות כפיים ועוד. כאשר אנו מתרשמים מבן אדם בשיחה פנים אל פנים, אנו נעזרים במראה העיניים, בתנועות ידיים ובהבעות פנים של הדובר, אך כדי להעביר את ה"אווירה" של השיחה עלינו לכתב לשים לב לכל הפרטים הקטנים המלווים את הדיבור ולהעלות אותם על הכתב. כך נציין, למשל, שתיקה בת עשר שניות, טון קול עולה, כיחוחי גרון ועוד.

לפני שאת מתחילה לתמלל, יש לדאוג לסביבת עבודה נוחה. חפשי פינה שקטה, כיסא נוח, תאורה מתאימה ותנאים נוספים שיאפשרו לך להתרכז ללא הפרעות בעבודה.

אם את מקלידה מהר… מצוין. אם לא, כדאי לך לשקול לבצע את התמלול בכתב יד כדי להספיק לעביר את כל המסרים תוך כדי שמיעה, ורק אחר כך, אם יהיה צורך, להקליד את מה שכתבת בכתב יד.

מתמללים מקצועיים עובדים עם תוכנות שירותי תמלול מקצועיות. אם את מתכוננת לבצע תמלולים רבים בעתיד, כדאי לשקל רכישה של תוכנה, אם לא נסי להוריד מרשת האינטרנט תכנת תמלול בחינם, היא לא מקצועית וטובה כמו התוכנה המקצועית, אך אולי תצליחי להיעזר בה.

אל תוותרי על רמקולים איכותיים. רק דרך רמקול איכותי תוכלי לשמוע בבירור את כל הדברים שנאמרו בהקלטה ואת כל הניואנסים הקטנים החשובים להבנת הרקע והאווירה.

עבדי במקטעים. קשה מאוד לבצע תמלול של מסמך מהתחלה עד הסוף ללא הפסקה. חלקי את כל המסמך למקטעים, תמללי קטע אחד, עברי עליו שוב ורק כאשר את בטוחה כי תמללת את הקטע היטב, תוכלי לעבור למקטע הבא.

לאחר שסיימת לתמלל את כל המסמך, מקטע אחרי מקטע, יש בידך עכשיו את המסמך הגמור. זה הזמן לבצע הגהה לשונית כדי להתאים את המסמך לקריאה נוחה.

אולי יעניין אותך: שיווק באינטרנט

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *